Roksana Węgiel: "Reprezentowanie Polski było dla mnie wielkim zaszczytem"

Roksana Węgiel: "Reprezentowanie Polski było dla mnie wielkim zaszczytem"

Gwiazdy
Choć Roksana Węgiel ma dopiero 13 lat, jej muzyczna kariera rozwija się w zawrotnym tempie. Po wygranej w programie "The Voice Kids" przyszedł czas na kolejny sukces. Podczas 16. finału Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wywalczyła pierwszą, historyczną wygraną dla Polski. Wokalistka podkreśla, że jadąc na Eurowizję, nie nastawiała się wyłącznie na zwycięstwo. 13-latka chciała się przede wszystkim dobrze bawić i zyskać sympatię fanów. Sukces Węgiel tak bardzo zachwycił Jacka Kurskiego, że ten kilka dni po wygranej Roksany ogłosił ją pierwszą gwiazdą Sylwestra z TVP.
Wojewódzki kpi z Lewandowskiej:  "Wiemy, że Robert nie zawsze trafia"

Wojewódzki kpi z Lewandowskiej: "Wiemy, że Robert nie zawsze trafia"

Gwiazdy
Anna Lewandowska od momentu pojawienia się na świecie córki mierzy się z nieprzychylnymi komentarzami fanek, które zarzucają jej kreowanie na Instagramie złudnego obrazu macierzyństwa. Celebrytka może liczyć w ciężkich chwilach na wsparcie męża, który razem z nią stworzył ze swojego nazwiska jedną z najdroższych marek w Polsce. Niedawno żona piłkarza żaliła się, że fanki wręcz domagają się, by jej rodzina powiększyła się o kolejne dziecko. "Lewa" upomniała obserwatorów, twierdząc, że ciąża jest jej prywatną sprawą. Mniej dyskretny okazał się Kuba Wojewódzki. Podczas wspólnej chałturki z Anią zaczął podpytywać celebrytkę o kolejne dziecko. Jak zareagowała Ania?
Martyniuk odpływa: "Chciałbym, żeby zagrał mnie Dawid Ogrodnik"

Martyniuk odpływa: "Chciałbym, żeby zagrał mnie Dawid Ogrodnik"

Gwiazdy
Zenek Martyniuk, nazywany przez fanów królem disco polo, jest obecny na scenie muzycznej od ponad dwudziestu lat. W tym czasie wraz z zespołem Akcent, którego jest założycielem i wokalistą, wydał szesnaście płyt, ma też koncie jeden album solowy. Muzyk na licznych koncertach dorobił się fortuny oraz mocnej pozycji w Telewizji Polskiej. Droga na szczyt gwiazdora okazała się idealnym materiałem do napisania scenariusza filmowego. W planach pojawił się pomysł na fabularyzowaną biografię lidera zespołu Akcent, w której pojawią się także autentyczne materiały z jego koncertów i wywiadów. W ubiegłym roku muzyk potwierdził pracę nad filmem i zacząć snuć, który z polskich aktorów mógłby wcielić się w jego postać. Martyniuk przyznał, że chętnie powierzyłby główną rolę Dawidowi Ogrodnikowi. Jego zdaniem aktor ma podobną do jego własnej wrażliwość muzyczną oraz predyspozycje fizyczne.Też tak myślicie?
Żyła zapewnia o swojej misji: "Ludzie oczekiwali ode mnie rady"

Żyła zapewnia o swojej misji: "Ludzie oczekiwali ode mnie rady"

Gwiazdy
Justyna i Piotr Żyłowie byli małżeństwem przez 12 lat. W czerwcu 2018 roku sportowiec złożył pozew rozwodowy, o rozpadzie związku było jednak głośno już od lutego. Wówczas Justyna Żyła zaczęła komentować kłopoty małżeńskie na Instagramie. Była żona skoczka błyskawicznie zdobyła popularność. Zaczęła gościć w programach śniadaniowych, pojawiać się na imprezach showbiznesowych oraz zdecydowała się na sesję dla popularnego magazynu dla mężczyzn. Żyła wyprosiła również poprowadzenia nowego programu na kanale Active Family. W programie "Justyna Żyła. Pierzemy brudy do czysta" pomaga ludziom rozwiązywać konflikty z bliskimi, wykorzystując własne doświadczenia i emocje. Justyna zapewnia, że widzowie w jej show zobaczą łzy i... rękoczyny.
#dziejesiewsporcie: Imponująca technika młodych piłkarzy Barcelony. Wśród nich jest Polak

#dziejesiewsporcie: Imponująca technika młodych piłkarzy Barcelony. Wśród nich jest Polak

Sport
Imponująca technika 10-letnich piłkarzy Barcelony, a wśród nich Polaka Michała Żuka, 50 tysięcy kibiców Borussii Dortmund na klubowym wieczorze z kolędami i wygrana walka maskotki Chicago Blackhawks z krewkim kibicem. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka cyklu #dziejesiewsporcie.
 Zapracowany Liszewski: "Nie pamiętam sylwestra, żebym był w domu"

Zapracowany Liszewski: "Nie pamiętam sylwestra, żebym był w domu"

Gwiazdy
Jacek Kurski postanowił powtórzyć ubiegłoroczny sukces i zaprosić do sylwestrowej zabawy głównie gwiazdy disco polo. Radek Liszewski nie kryje satysfakcji z tego, że został zaproszony do udziału w "Sylwestrze marzeń" z telewizyjną Dwójką. Lider Weekendu podkreśla, że jest tak uzależniony od energii, jaką dają fani i koncerty, że nie wyobraża sobie sylwestra spędzonego inaczej niż na scenie. Celebryta nie traktuje tego jako przykrego obowiązku, ale okazję do wspólnego wyjazdu z rodziną. W tym roku Liszewski planuje połączyć pracę z przyjemnością i wraz z żoną oraz znajomymi zostać w górach kilka dni.
Mozil rozdaje swoje płyty z bagażnika

Mozil rozdaje swoje płyty z bagażnika

Gwiazdy
Mozil rozpoczął niedawno promocję projektu "Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości", w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju akompaniują Czesławowi. W rozpowszechnieniu krążka miał pomóc specjalny muzyczny kalendarz adwentowy oraz utwór nagrany w duecie z Quebonafide. Niestety, najnowszy pomysł muzyka nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Kilka dni temu Mozil gościł w Pytaniu na Śniadanie, gdzie uprzejmość znajomego w przyniesieniu stojaka "nagrodził" podarowaniem kilku krążków. Najwyraźniej celebryta jest bardzo związany ze swoją twórczością, gdyż w bagażniku jego auta zalegają kartony z płytami.
Pkp spot #2

Pkp spot #2

Finanse
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa poprzez zabudowę nowych rozjazdów kolejowych o podwyższonym standardzie konstrukcyjnym" - etap I modernizują 245 rozjazdów w Polsce
"Podsumowanie Tygodnia". Arkadiusz Milik z piekła do nieba. "To zawodnik na mocną czwórkę"

"Podsumowanie Tygodnia". Arkadiusz Milik z piekła do nieba. "To zawodnik na mocną czwórkę"

Sport
Grzegorz Wojnarowski oraz Mateusz Skwierawski oceniają ostatnie miesiące w wykonaniu Arkadiusza Milika. Polski napastnik przeżył krytykę z wielu stron i bardzo trudne momenty. Obecnie strzela bramki dla Napoli, utrzymując swój zespół w wyścigu o mistrzostwo Włoch. 
Perfumy - używasz ich źle. Jak dłużej utrzymać zapach?

Perfumy - używasz ich źle. Jak dłużej utrzymać zapach?

Styl życia
Używając perfum warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby wykorzysta w pełni ich walory. Niestety, bardzo łatwo w tym przypadku o błędy. Zobacz, jak poprawnie używać perfum, aby ich zapach był trwalszy. 
Potężna piramida. Badacze zeskanowali budowlę

Potężna piramida. Badacze zeskanowali budowlę

Ciekawostki
Kiedy na początku XX w. holenderscy koloniści przybyli na Jawę, zobaczyli potężne wzgórze. Teraz już wiadomo, że Gunung Padang nie jest zwykłą skałą, a najprawdopodobniej najstarszą na świecie konstrukcją przypominającą piramidę. Badania wciąż trwają, a ostatnie są naprawdę obiecujące. Dzięki wykorzystaniu georadaru, tomografii sejsmicznej i badań archeologicznych wiadomo, że Gunung Padang jest starożytną, wielowarstwową strukturą, której fundamenty mają ok. 10 tys. lat. Budowla obejmuje pobliskie stoki - łącznie ok. 15 ha powierzchni. Na zdjęciach widać, że najwyższą warstwę tworzą kolumny, ściany, ścieżki i przestrzenie. Kolejna warstwa znajduje się ok. 1-3 m pod powierzchnią ziemi. Najpierw sądzono, że podziemne, skalne formacje powstały naturalnie, ale teraz widać, że ich struktura jest zorganizowana. Datowanie radiowęglowe wskazuje, że pierwsza warstwa ma ok 3,5 tys. lat, kolejna 8 tys, a trzecia od 9,5 do 28 tys. lat. Zdaniem ekspertów, piramida służyła celom religijnym. Według badaczy, piramida jest dowodem na to, że prehistoryczne społeczeństwa nie były tak prymitywne, jak się o nich myśli.
"Podsumowanie Tygodnia". Efekt Nawałki w Lechu Poznań już działa?

"Podsumowanie Tygodnia". Efekt Nawałki w Lechu Poznań już działa?

Sport
W kolejnym odcinku "Podsumowania Tygodnia" Grzegorz Wojnarowski oraz Mateusz Skwierawski zastanawiali się, czy w Lechu Poznań działa już efekt Adama Nawałki. Kolejorz pod wodzą byłego selekcjonera ma być poważną konkurencją w walce o zdobycie tytułu mistrza Polski.