Cleo przejęta rolą jurorki: "Mogę dać nadzieję i doświadczenie"

Cleo przejęta rolą jurorki: "Mogę dać nadzieję i doświadczenie"

Gwiazdy
Odejście Edyty Górniak z The Voice Kids było ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla widzów, ale także dla pozostałych jurorów programu, którzy dowiedzieli się o zmianie na kilka godzin przed rozpoczęciem nagrań. Zastępczynią diwy okazała się być Cleo. Piosenkarka szybko odnalazła się w formule programu i zyskała przydomek "cioci Cleo". Piosenkarka w nagranej na potrzeby programu wizytówce zapewnia, że podzieli się ze swoimi podopiecznymi doświadczeniem oraz nadzieją na wielką karierę. Joanna Klepko, bo tak naprawdę nazywa się wokalistka, zapewnia, że śpiewanie nie jest "darem z nieba".Dostarczy widzom tyle samo wzruszeń, co Edyta?
Podwyżki cen prądu z rekompensatami. "To jest wyższy poziom zaklinania rzeczywistości"

Podwyżki cen prądu z rekompensatami. "To jest wyższy poziom zaklinania rzeczywistości"

Money. To się liczy
"Wyższym poziom zaklinania rzeczywistości" - tak Włodzimierz Karpiński, poseł PO i były minister skarbu państwa, podsumował w programie "Money. To się liczy" sytuację, w której rząd planuje rekompensatami zniwelować podwyżki cen prądu. Jak mówił, rząd wymusił oszczędności na dostawcach prądu, które mają częściowo pokryć rekompensaty. - Dzięki Bogu, jest prezes Urzędu Regulacji Energetyki i URE mówi: skoro wnioski o podwyżki wpłynęły, a teraz są oszczędności, to prawdopodobnie koszty we wnioskach są nieuzasadnione - podkreślił. - Spółki podnoszą cenę, żeby wygenerować pieniądze na rekompensaty, żeby ta cena nie wzrosła - ironizował. W jego ocenie "mentalnie rządzący są w PRL-u". Zaznaczył, że choć na rachunku za prąd podwyżki "nie będzie widać", wyższe ceny prądu będą miały skutki odczuwalne dla wszystkich Polaków. - Zobacz Pan je w piekarni, bo piekarzowi nie zrefundują podwyżek, zobaczy Pan na budowie, bo podrożeje stal i cement - wymieniał.
Hyży skromnie o sobie: "Jestem sprzedawcą marzeń"

Hyży skromnie o sobie: "Jestem sprzedawcą marzeń"

Gwiazdy
Agnieszka Hyży jako ekspertką od organizacji ślubów z wieloletniego doświadczenia w branży wie, że precyzyjny plan przygotowań do ślubu i wesela pozwoli uniknąć stresu, nerwów i nieprzewidzianych sytuacji, a na kilka dni przed uroczystością uspokoić emocje i wyciszyć się. Prezenterka przestrzega, że wiele par podczas szukania ślubnych kreacji, sali czy kapeli zapomina o łączącym ich uczuciu. Jej zdaniem podczas przygotowań miłość schodzi na dalszy plan. Celebrytka zapewnia, że współpracując z młodymi parami, stara się skupić przede wszystkim na spełnienie oczekiwań. Skromnie nazywa siebie "sprzedawcą marzeń", który w ramach wyznaczonego budżetu kreuje najpiękniejszy dzień w życiu kobiety.
Zniecierpliwiony Oświeciński krzyczy do fanów! "Kończymy!"

Zniecierpliwiony Oświeciński krzyczy do fanów! "Kończymy!"

Gwiazdy
Gdyby nie Patryk Vega, Tomasz Oświeciński do dzisiaj byłby prawdopodobnie trenerem na jednej z warszawskich siłowni. Niespodziewanie okazuje się, że zdobyta łatka "aktora" zaczęła uwierać celebrytę. Niedawno Oświeciński narzekał, że nie może spokojnie pojechać na wakacje ani zrobić zakupów w galerii handlowej, ponieważ wszędzie czyhają na niego fani, którzy domagają się zdjęć i autografów.W połowie grudnia odbyła się premiera najnowszego dzieła Vegi, "Plagi Breslau". Jedną z głównych ról w produkcji otrzymał oczywiście Oświeciński. Niestety celebryta zapomniał o byciu wobec fanów uprzejmym. Po kilku zdjęciach zaczął szukać ucieczki od tłumu, po krótkiej chwili krzyknął na nich i udał się w kierunku Piotra Stramowskiego.
Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

Money. To się liczy
- W przyszłym roku deweloperom nie grozi kryzys, ale możemy spodziewać się spowolnienia - mówił w "Money. To się liczy" Piotr Sztembartt, Dyrektor Departamentu Finansowania Deweloperów Getin Noble Bank. Piotr Sztembartt podkreślał, że dla pobudzenia rynku konieczna jest zmiana przepisów dotyczących zakupu gruntów.
"Polityka miłości" wg. PiS. Jacek Sasin o wpisach Pawłowicz

"Polityka miłości" wg. PiS. Jacek Sasin o wpisach Pawłowicz

Tłit
- Prezes Kaczyński nie będzie nikomu niczego zabierał. To raczej apel, by rozważnie postępować z przekazem, który jest formułowany przez polityków PiS. Mamy świadomość, że otoczenie medialne nie jest dla nas przyjazne i każda wypowiedź może zostać wykorzystana przeciwko nam. Dlatego ostrożność z naszej strony musi być większa - mówił Jacek Sasin w programie "Tłit" pytany o dostęp polityków do Twittera. Zapewnił, że choć PiS jest "brutalnie atakowane", to ze strony partii "cały czas jest polityka miłości". - Są różne temperamenty polityków. Jedni są bardziej odporni, inni się odgryzają. Profesor należy do tych drugich - dodał, pytany o Krystynę Pawłowicz.
Ponury zwyczaj starożytnych Peruwiańczyków. Kości w biżuterii

Ponury zwyczaj starożytnych Peruwiańczyków. Kości w biżuterii

Ciekawostki
Archeolodzy w Peru odkryli, że połowa z 32 znalezionych przez nich szkieletów nie ma kości stóp. Odkrycia dokonano na wykopalisku w regionie Lambayeque. Spoczywające tam szczątki mają ok. 1700 lat. Według ekspertów, kości stóp w wielu przypadkach pozbawione były dzieci. Kończyny usuwano po ich śmierci. Do czego służył ten makabryczny zwyczaj? Uważa się, że kości wykorzystywano jako talizmany. Tworzono z nich medaliony dla żyjących członków rodziny danej osoby.
Renault Kadjar na torze offroadowym

Renault Kadjar na torze offroadowym

Motoryzacja
Renault odświeżyło swojego średniego SUV-a. Kadjar jest dostęny z opcjonalnym napędem na cztery koła i na specjalnym torze offroadowym Michał Zieliński miał okazję przekonać się, jakie są jego możliwości
Naturalne napoje na obniżenie krwi

Naturalne napoje na obniżenie krwi

Styl życia
Prawidłowe ciśnienie krwi to bardzo ważny element ogólnego zdrowia naszego organizmu. W przypadku wahań ciśnienia, należy stosować odpowiednie środki farmaceutyczne, aby sobie z tym poradzić. Warto wiedzieć, że o ciśnienie zadbać można dużo prościej, bez potrzeby kupowania drogich leków.  
Zakaz handlu w niedzielę uderzył w polskie sklepy. ZPP wieszczy "trwałą zagładę"

Zakaz handlu w niedzielę uderzył w polskie sklepy. ZPP wieszczy "trwałą zagładę"

Money. To się liczy
Zakaz handlu w niedzielę uderzył w polskie, małe sklepy - ocenił w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Wiadomo, że 15 tys. małych sklepów zbankrutowało, wiadomo, że jest dwóch beneficjentów tej regulacji: dwie wielkie sieci dyskontowe, które prawdopodobnie panu Alfredowi Bujarze i panu Piotrowi Dudzie wystawią pomniki za ten prezent - mówił. Według niego dzieje się tak, dlatego że Polacy zaczęli robić zakupy przede wszystkim w soboty. - Jak ktoś pójdzie na tę dziką promocję w sobotę, obkupi się, ludzie kupują dużo więcej niż potrzebują, to potem nie ma potrzeby, żeby chodzić do sklepu. Jeśli sieciom uda się wylansować taki model, że Polacy robią zakupy raz w tygodniu, to oznacza trwałą zagładę polskiego handlu, całkowitą - dodał.
Jacek Sasin o wniosku ws. premiera: absurdalny

Jacek Sasin o wniosku ws. premiera: absurdalny

Tłit
"Debata nad wnioskiem o wyrażenie wniosku nieufności Radzie Ministrów w piątek o 21. Nocna pora to dowód na strach rządu przed opinią publiczną" - stwierdził Ryszard Petru. - Bzdura, godz. 21 wynika z tego, że premier w czwartek i piątek jest na szczycie RE. Możemy sobie wyobrazić, jakie byłyby komentarze ze strony opozycji, gdyby okazało się, że na debacie nie ma premiera - ripostował Jacek Sasin w programie "Tłit". - Ten wniosek jest całkowicie niepoważny. PiS ma stabilną większość w Sejmie. Jest nieuzasadniony - oparty o medialne doniesienia, fake newsy i pseudoinformacje - dodał.
Po 50 latach świątynie w pobliżu miejsca chrztu Jezusa, znów będą otwarte

Po 50 latach świątynie w pobliżu miejsca chrztu Jezusa, znów będą otwarte

Ciekawostki
Inżynierowie ogłosili, że udało im się wreszcie oczyścić teren wokół trzech kościołów w pobliżu Kasr al-Jahud. Usunięto ok. 6,5 tys. min i niewybuchów, które przez 50 lat uniemożliwiały korzystanie z kościołów. Świątynie położone są ok. kilometra od wspomnianego Kasr al-Jahud, które uznaje się za miejsce chrztu Jezusa. - To wyjątkowe uczucie być w miejscu, w którym nie było nikogo przez prawie 50 lat. Wszystko jest tu takie, jak było kiedyś - mówi Moshe Hillman z INMAA (organizacji zajmującej się odminowywaniem). Oczyszczone z min świątynie należą do zakonów: etiopskiego, franciszkańskiego i greckiego prawosławia. Zanim wierni znów się w nich pomodlą, muszą być jeszcze formalnie otwarte dla duchowieństwa. Na Zachodnim Brzegu są jeszcze cztery nierozminowane kościoły. Do ich oczyszczenia może jednak nigdy nie dojść. Inżynierowie obawiają się bomb-pułapek. Rozminowanie wspomnianych kościołów to wielkie wydarzenie. Dostęp do nich stał się niemożliwy w 1967 r. Izrael i Jordania toczyły wtedy wojnę, a teren w pobliżu Kasr al-Jahud był strefą wojenną. Oba państwa ostatecznie podpisały traktat pokojowy w 1994 roku, ale przez wiele lat nie rozpoczęto rozminowywania.