"Podwodny Czarnobyl" do zakopania. Prace ruszą w przyszłym roku

"Podwodny Czarnobyl" do zakopania. Prace ruszą w przyszłym roku

Ciekawostki
Niemiecki u-boot, który spoczywa na dnie Morza Norweskiego, zostanie pogrzebany w piasku. We wraku spoczywa bowiem ponad 1800 kanistrów z toksyczną rtęcią, która stopniowo wycieka do wody. Połowy i żeglarstwo na tym terenie zostało zakazane z powodu toksyczności wody. U-864 leży na głębokości ponad 150 m, 3 km od wyspy Fedje. Mieszka na niej ok. 600 osób. Prace polegające na zasypaniu wraku ważącego 2400 ton, będą kosztowały ok. 122 mln złotych. Rozpoczną się w 2019 roku i wg planu mają potrwać rok. U-864 został storpedowany przez brytyjski okręt podwodny na początku 1945 r.
Niesamowite spotkanie z rekinem

Niesamowite spotkanie z rekinem

Wiadomości
Kajakarz przeżył niewiarygodne spotkanie z dużym rekinem u wybrzeży brytyjskiej Wyspy Man. Wszystko miało miejsce 1 czerwca 2018 roku. Mężczyzna powiedział potem: płetwa grzbietowa była pierwszą rzeczą, jaką zauważyłem rekin odwrócił się i zaczął płynąć w kierunku mojego kajaka! Dopiero gdy podpłynął mogłem ocenić jego wielkość - było to około 7 metrów.
Rozpromieniona Wojciechowska czule wita się z paparazzi

Rozpromieniona Wojciechowska czule wita się z paparazzi

Gwiazdy
Martyna Wojciechowska niedawno promowała dziesiąty sezon "Kobiety na krańcu świata". Przy okazji zapowiedziała, że wkrótce zadebiutuje jej nowy program "10/10", w którym widzowie poznają nieemitowane dotąd historie i przygody, jakie wydarzyły się na planie poprzednich produkcji. Prezenterce tego dnia dopisywał wyjątkowo dobry humor. Wojciechowska czule witała się z paparazzi serdecznym uśmiechem i z pełną gracją wsiadła do swojego mercedesa klasy G. Związek z Kossakowskim jej służy?
Dykiel przekonuje: "Kobieta zawsze wygląda dobrze w futrach. Taki mamy klimat"

Dykiel przekonuje: "Kobieta zawsze wygląda dobrze w futrach. Taki mamy klimat"

Gwiazdy
Bożena Dykiel dała się poznać jako osoba o raczej konserwatywnych poglądach. Na przestrzeni ostatnich lat stała się ekspertką w temacie relacji damsko-męskich oraz poświęceniu życia dla kariery. Przy okazji przepowiadała paniom, które nie czują powołania do rodzenia dzieci, że ich życie upłynie w samotności i smutku. Ostatnio aktorka pojawiła się na pokazie najnowszej kolekcji Doroty Goldpoint, w której projektantka zdecydowała się wykorzystać prawdziwe futra. Dykiel w wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni zapewniała, że kocha naturalne kożuchy i tylko dzięki nim nie marznie zimą. Aktorka dodała, że futro pasuje każdej kobiecie.
Atak kangura. Zobacz, jak dotkliwie potrafi pobić

Atak kangura. Zobacz, jak dotkliwie potrafi pobić

Ciekawostki
Rodzina farmerów z regionu Darling Downs w Australii dotkliwie przekonali się, co to znaczy pobić się z kangurem. Jim Smith dokarmiał na terenie swojej posiadłości stado kangurów, kiedy nagle zaatakował go jeden z samców. - To było straszne. Powalił mnie raz czy dwa. Możesz zobaczyć skutki tego, jak mnie dopadł - mówi Jim Smith. Na pomoc mężowi ruszyła Linda. Również została zaatakowana. Do szpitala trafiła z zapadniętym płucem połamanymi żebrami, skaleczeniami i zadrapaniami. Parę ocalił ich syn - Sonny. Uderzył kangura drewnianym kijem i dopiero wtedy zwierzę odpuściło.
Maga w stroju kowboja szuka podwózki do domu

Maga w stroju kowboja szuka podwózki do domu

Gwiazdy
Mateusz Maga od roku straszył powrotem z nowym materiałem muzycznym. Wygląda na to, że celebryta jednak nie odpuścił i nadal będzie śpiewał. Tak jak zapowiadał - nagrał nowy utwór. Model w miniony weekend w Dzień Dobry TVN zaprezentował singiel "Na chwilę". Jak można było się spodziewać, swoim występem wywołał burzę w sieci. Najwidoczniej uczestnik czwartej edycji Top Model jeszcze długo przeżywał swój występ w programie śniadaniowym, bo zdezorientowany i wystylizowany na kowboja błąkał się pod TVN-em, szukając zamówionej taksówki.
Racewicz z zafascynowaniem ssie palec, który wcześniej wylądował w jej... nosie

Racewicz z zafascynowaniem ssie palec, który wcześniej wylądował w jej... nosie

Gwiazdy
Joanna Racewicz przy okazji każdego wyjścia na ściankę lub zwykły spacer stara się nienagannie wyglądać. Zazwyczaj dobiera stonowane kolorystycznie zestawy, podkreślające jej walory. Kilka dni temu dziennikarka wybrała się na kawę, którą umilała sobie przeglądaniem swojego telefonu. Najwidoczniej celebrytka tak bardzo wciągnęła się w media społecznościowe, że całkowicie straciła kontrolę nad odpowiednim zachowaniem. Elegancka Racewicz z zafascynowaniem wkładała sobie palec do buzi, który chwilę wcześniej wylądował... w jej nosie.
Przeanalizował odtajnione dokumenty CIA. Dotyczą radzieckich baz w Polsce

Przeanalizował odtajnione dokumenty CIA. Dotyczą radzieckich baz w Polsce

Ciekawostki
Dzięki odtajnionym dokumentom CIA, dr Grzegorz Kiarszys z Uniwersytetu Szczecińskiego wykrył nieznane dotąd elementy radzieckich baz atomowych na terenie Polski. Chodzi o trzy duże składy broni, które powstały w 1969 r.: Templew, Brzeźnica-Kolonia i Podborsk. Okazało się na przykład, że  obiekty, które objęte były ścisłą tajemnicą do l. 90. ubiegłego wieku, wcale nie były perfekcyjnie zakamuflowane. Budynki, drogi, a nawet lądowiska są świetnie widoczne. Archeolog wykorzystał do badań także lotnicze skanowanie laserowe. Dzięki temu wykrył m.in rowy strzelnicze i schrony aut do transportu głowic. Teraz tych elementów baz gołym okiem już nie widać. Dr Kiarszys dzięki archiwalnym zdjęciom i rozmowom dowiedział się, że w bazach żołnierze żyli z rodzinami. Zakładano ogródki warzywne, w drewnianych szopach trzymano zwierzęta, tworzono również przedszkola. Archeolog odkrył także, że wbrew temu, co mówił ponad 20 lat temu generał Wiktor Dubynin, w bazach najprawdopodobniej nigdy nie były składowane głowice nuklearne. Świadczą o tym wyniki pomiaru promieniowania. Jeśli głowice znajdowały się kiedykolwiek w bazach, to ochrona radiologiczna musiała być idealna. Dr Grzegorz Kiarszys wyniki wszystkich swoich badań zamierzaopublikować w 2019 roku.
Money. To się liczy

Money. To się liczy

Odcinek: 141
                                                                                                                                                       
Program wyborczy kandydata: „ Nie podoba mi się rząd, który jest zły”

Program wyborczy kandydata: „ Nie podoba mi się rząd, który jest zły”

Wydanie: 15 października 2018
Kampania wyborcza powoli się kończy, ale udało nam się znaleźć jeszcze kilku wybitnie ciekawych kandydatów. Jeden z nich obiecuje, że da nam żyć, a inny wykorzystuje ten sam plakat wyborczy, z którego skorzystał 4 lata temu. 
Błędy, które popełniasz pod prysznicem

Błędy, które popełniasz pod prysznicem

Styl życia
Po ciężkim dniu pracy dobrze jest wziąć prysznic i zmyć z siebie trudy całego dnia. Warto jednak wiedzieć, że podczas prysznica można popełnić kilka błędów, które odbiją się negatywnie na kondycji włosów i całego organizmu.
Tłit - Andrzej Halicki

Tłit - Andrzej Halicki

Odcinek: 146
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Andrzej Halicki.