Wielka obława na "grupę ożarowską". Policja publikuje nagrania z zatrzymań

Wielka obława na "grupę ożarowską". Policja publikuje nagrania z zatrzymań

Wiadomości
Po długim śledztwie, w którym wzięło udział ponad 300 policjantów, funkcjonariuszy ABW i Żandarmerii w poniedziałek 24 września dokonano jednocześnie aż 26 zatrzymań osób związanych z "grupą ożarowską". O 6 rano policjanci z oddziałów antyterrorystycznych wkroczyli do 26 różnych mieszkań w Warszawie i okolicy. Zaskoczeni podejrzani zostali aresztowani. Znaleziono 4 sztuki broni palnej, narkotyki różnego rodzaju, w tym heroinę. Zabezpieczono również samochód, koparkę, gotówkę w kwocie 470 tys. zł i dwa drogie zegarki. Grupą ożarowską kierowało małżeństwo: 46-letni Piotr S. i jego żona, 43-letnia Justyna S. Oboje zostali zatrzymani. Piotr S., pseudonim "Sajur", to przestępca o ponad 20-letnim stażu i pierwszy w historii polskiej policji zatrzymany podczas operacji kontrolowanego zakupu narkotyków w 1998 r. Przestępcy rozprowadzili prawie 270 kg różnych narkotyków, które warte były około 13 milionów złotych. 61 kg heroiny, 53 kg kokainy, 80 kg marihuany, 30 tys. tabletek ecstasy i 14 kg mefedronu trafiło na rynek za ich sprawą. Członkom grypy mogą być postawione kolejne zarzuty. Śledztwo jest jeszcze w toku.
Carabao Cup: Man Utd za burtą! Ekipa z niżej ligi upokorzyła faworyta [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Carabao Cup: Man Utd za burtą! Ekipa z niżej ligi upokorzyła faworyta [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
Jose Mourinho, poza Davidem de Geą, nie oszczędzał najlepszych zawodników podczas meczu z Derby County w Pucharze Ligi Angielskiej. Po meczu musiał tłumaczyć się ze słabej postawy i odpadnięcia z rozgrywek. Manchester United doprowadził do remisu w doliczonym czasie gry, ale gorzej wykonywał rzuty karne.
Julia Wieniawa śpiewa do filmu o Kopciuszku

Julia Wieniawa śpiewa do filmu o Kopciuszku

Film
Głosu Kopciuszkowi użyczyła Julia Wieniawa, która również udowodniła, że jest utalentowana nie tylko aktorsko, ale również wokalnie. Film wejdzie na ekrany kin 5 października.
Kopciuszek. Historia prawdziwa. Zobacz zwiastun

Kopciuszek. Historia prawdziwa. Zobacz zwiastun

Film
Jedna z najpiękniejszych baśni powraca w wydaniu jakiego jeszcze nie było. "Kopciuszek. Historia prawdziwa" to wspaniałe animowane widowisko, które wkrótce zagości na ekranach kin. 
Tomasz Siemoniak o Macierewiczu. Mocne słowa

Tomasz Siemoniak o Macierewiczu. Mocne słowa

Tłit
- Antoni Macierewicz jest teraz trochę schowany, ale cały czas odgrywa ogromną rolę, cały czas jest wiceprezesem PiS. Jako minister był fatalny, okropny, niszczący, ale nie wykluczam, że może wrócić - mówił b. szef MON Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". - Przy okazji jego 70. urodzin prezes mówił wręcz o nowych zadaniach. Powiedział rzecz absurdalną: że Macierewicz walczył z układem generalsko-pułkownikowskim. Jest postacią szkodliwą, groźną, w przyczajeniu oczekuje na to, gdzie może znów zacząć szkodzić Polsce - kontynuował.
Jej córeczka zmarła na cukrzycę

Jej córeczka zmarła na cukrzycę

Styl życia
Sekcja zwłok ujawniła, że Arya zmarła na niezdiagnozowaną cukrzycę typu 1. Sierra podkreśliła, że jej córka tydzień wcześniej przeszła kontrolę stanu zdrowia. Nie badano jej jednak pod kątem tej choroby. Dolegliwość ta nie występowała wcześniej w rodzinie.Zobacz film.
Tłit - Tomasz Siemoniak

Tłit - Tomasz Siemoniak

Odcinek: 133
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Tomasz Siemoniak.
Okradli nas bardziej niż Niemcy i Sowieci. Zapomniane fakty z czasów Potopu Szwedzkiego

Okradli nas bardziej niż Niemcy i Sowieci. Zapomniane fakty z czasów Potopu Szwedzkiego

Ciekawostki
Najazd Szwecji na Rzeczpospolitą w 1655 r. przyniósł niepoliczalne straty. Szwedzi zachowywali się jak dzicy barbarzyńcy. Dlaczego? Bo byli skrajnie biedni – czytamy w książce "Uratowane z Potopu" Marcina Kamkowskiego i Huberta Kowalskiego. Ich łupem padało dosłownie wszystko. Z domów znikały obrazy, lustra, obrusy, biżuteria, naczynia. Z kościołów: świeczniki, dzwony, ornaty, rzeźby, obrazy, organy. Szwedzi kradli Polakom meble, drzwi razem z futrynami, zrywali podłogi, wynosili dywany czy skóry zwierząt. Ich łupem padały także biblioteki, skarbce, pałace, bogate rezydencje czy zamek królewski w Warszawie. Karol Gustaw kazał z warszawskiego zamku zdzierać obicia pałacowe, wynosić kolumny marmurowe, a nawet okna z szybami. Na Wawel Szwedzi wchodzi aż ośmiokrotnie, by wynieść co się da. Z największych miast jedynie Gdańska i Lwowa nie ograbiono doszczętnie. Straty dóbr kulturowych po Potopie Szwedzkim były o wiele większe niż w przypadku II wojny światowej. Nawet Niemcy i Rosjanie w okresie wojny nie wyrządzili polskiej kulturze takich  szkód, jak Szwedzi w XVII w.
Ekspert o polskim rynku pracy: "siła budowana na ludzkiej krzywdzie"

Ekspert o polskim rynku pracy: "siła budowana na ludzkiej krzywdzie"

Money. To się liczy
Pracownicy z Azji mają uratować polski rynek w kontekście odpływu Ukraińców. Jak jednak twierdzi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service, to sprawa mocno kontrowersyjna. - Lokalni "biznesmeni" udzielają kredytów takim biednym osobom. To nie jest tak, że one przyjeżdżają i tak strasznie ciężko pracują, bo tak bardzo tego chcą. One tu lądują i nie mają wyjścia - komentuje w programie "Money. To się liczy". Dodaje, że siła polskiego rynku pracy to "siła budowana na ludzkiej krzywdzie".
Pogłoski ws. Mariusza Błaszczaka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

Pogłoski ws. Mariusza Błaszczaka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

Tłit
- Prezes może go przesunąć jak konika szachowego na inny odcinek. Nic nie robi, wojsko mu się nie podoba, dostał je w momencie zrujnowania przez Macierewicza. Wie, że nie odniesie sukcesu - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit" o doniesieniach ws. dymisji szefa MON. W jego ocenie, Błaszczak jest "najbardziej biernym ministrem w historii".
Prezes LOT o prezesie Ryanaira. "Powinien poskromić swój język"

Prezes LOT o prezesie Ryanaira. "Powinien poskromić swój język"

Money. To się liczy
Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to zdaniem Michael O'Leary, szefa Ryanaira, szaleństwo. Co na to prezes PLL LOT, który pokłada w nowym lotnisku wielkie nadzieje na rozwój firmy? Sugeruje, by Irlandczyk "poskromił swój język". O samym CPK mówi natomiast, że da jego firmie i Polakom nowe możliwości. - Większość polskich miast będzie połączonych z CPK połączeniami drogowymi i kolejowymi - podkreśla w "Money. To się liczy".
Sekretny lek królowej Elżbiety Łokietkówny

Sekretny lek królowej Elżbiety Łokietkówny

Ciekawostki
Spirytus, olejek zapachowy rozmarynowy i olejek zapachowy tymiankowy - to pierwszy skład cudownego eliksiru. Nazwano go "wodą królowej węgierskiej", bo jedna z legend głosi, że królowa Elżbieta Łokietkówna jest jego autorką. Wątek eliksiru opisuje Kamil Janicki w książce "Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo". Dzięki swoim cudownym właściwościom tajemnicza mikstura pięknie pachniała i pomagała zachować młodość. Kronikarze uważali, że Elżbieta Łokietkówna w wieku 60 lat wyglądała na trzydziestolatkę. Legenda głosi, że królowa chora na podagrę odzyskała zdrowie właśnie dzięki swojej miksturze. Elżbieta zmarła dopiero w wieku 75 lat, co wówczas było niespotykane. Jej tajemniczy eliksir miał właściwości zarówno lecznicze, jak i zapachowe dlatego Łokietkównę uważa się za twórczynię pierwszych perfum.