Ważne rozmowy

"Z nagrodami, czy bez i tak mamy za drogie państwo"

"Z nagrodami, czy bez i tak mamy za drogie państwo"

Tłit
15 maja minął termin wyznaczony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na oddanie nagród za 2016 i 2017 r. przez ministrów i wiceministrów w rządzie Beaty Szydło. Ich wysokie nagrody ujawnił na początku roku poseł PO Krzysztof Brejza. W programie WP „Tłit” poseł Marek Jakubiak tłumaczy: - To są wewnątrzpartyjne zarządzenie – mówi. – Ministrowie mogą się zastosować do słów prezesa, albo nie – tłumaczy. Tym samym poseł Kukiz’15 podkreśla, że wcale mu nie żal ministrów PiS. – Absolutnie zostawiamy uczucia na boku – mówi. – Mamy za drogie państwo i tak i tak – podkreśla.
Schmidt: kto płaci orzeszkami, dostaje małpki

Schmidt: kto płaci orzeszkami, dostaje małpki

Kto nami rządzi?
- Są dwie możliwości: do Sejmu będą wchodzić albo milionerzy, którym jest wszystko jedno, jakie są gaże, albo osoby, które zarabiają bardzo mało, a za tym bardzo często idzie brak kompetencji. To nie będą eksperci - stwierdziła była posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt, gość programu WP "Kto nami rządzi?". - Już teraz bardzo trudno było nam skompletować listy. Jeśli ktoś dobrze zarabia i ma rodzinę, to myśli o tym - tłumaczyła swój krytyczny stosunek do obniżki uposażeń parlamentarzystów. - W biznesie każdy powie: płacisz orzeszkami, dostaniesz małpki - dodała.
Odkryto dwie zupełnie nowe strony w dzienniku Anny Frank

Odkryto dwie zupełnie nowe strony w dzienniku Anny Frank

Wiadomości
Dwie nieznane wcześniej strony w dzienniku Anny Frank właśnie zostały opublikowane. Odkrycia kolejnych zapisków nastolatki dokonano przypadkiem, podczas rutynowej kontroli eksponatu. Na zaklejonych brązowym papierem stronach dziewczynka pisała o seksie, miesiączce i prostytutkach. Znalazło się też kilka żartów o podtekście seksualnym. Anna ukryła swoje intymne zapiski zapewne w obawie, że ktoś z rodziny odnajdzie dziennik i go przeczyta. Anna Frank to znana na całym świecie nastolatka, która wraz z bliskimi przez dwa lata ukrywała się w Amsterdamie przed hitlerowcami. W 1944 roku żydowska rodzina została namierzona i odesłana do obozów koncentracyjnych. Autorka dziennika zmarła na tyfus na krótko przed wyzwoleniem Bergen-Belsen. Pamiętnik jest jednym ze świadectw Holokaustu.
Naukowcy odkryli nowy, śmiertelny wirus

Naukowcy odkryli nowy, śmiertelny wirus

Wiadomości
Naukowcy z USA obawiają się nowego, śmiertelnego wirusa. Wykryto go już u świń, teraz okazało się, że występuje również u ptaków. Mowa o nowym rodzaju koronowirusa, który może zagrozić również człowiekowi. Zdaniem naukowców, to tylko kwestia czasu. Wskazują na to najnowsze testy laboratoryjne. Nowy kornowirus jest podobny do SARS, który siał spustoszenie głównie w Chinach w 2002 i 2003 roku. Powoduje niewydolność oddechową, biegunkę i wymioty. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Proceedings of National Academy of Sciences.
Wyjątkowy gatunek kleszcza. Powoduje alergię na mięso

Wyjątkowy gatunek kleszcza. Powoduje alergię na mięso

Ciekawostki
Świąd skóry, skurcze żołądka, trudności w oddychaniu a nawet śmierć - to możliwe efekty po ugryzieniu przez tego kleszcza. "Amblyomma americanum" to rzadka rasa nazywana kleszczem Lone Star, a potocznie "odwróconym zombie". Kleszcz ten występuje na wschodzie Stanów Zjednoczonych i w Meksyku, ale zakażenia wykryto np. w Szwecji. Jego ugryzienie skutkuje alergią na czerwone mięso.
Komenda: dostaję listy matrymonialne

Komenda: dostaję listy matrymonialne

Wiadomości
O czym marzy Tomasz Komenda po uniewinnieniu przez Sąd Najwyższy - zapytał reporter WP. - O założeniu rodziny. Mam 42 lata. Kiedy jak nie teraz? - odpowiedział Komenda. Jego adwokat mec. Zbigniew Ćwiąkalski dodał, że do kancelarii przychodzą listy o charakterze matrymonialnym adresowane do Tomasza Komendy. – Nie wiem czy te dziewczyny też myślą o odszkodowaniu - dodał Ćwiąkalski.